Bir Yangında 10 Çocuğundan 5’ini Kaybeden Gizemli Sodder Ailesi

Bir Yangında 10 Çocuğundan 5’ini Kaybeden Gizemli Sodder Ailesi

Batı Virginia'nın vatandaşları 1945 Noel Günü'nde trajediye uyandı. George ve Jennie Sodder'ın evlerinde çıkan yangın nedeniyle çiftin 10 çocuğundan beşi öldü.

George, Jennie ve Sodder çocuklarından dördü o yangından kaçabildiler. Evden kaçabilen büyük çocuklardan Marion itfaiyeyi aramak için koştu ancak bir yanıt alamadı. Bir komşusunu itfaiyeyi araması için yönlendirdi. Yardım bekleyerek geçirdikleri saatlerde George ve Jennie, çocuklarını kurtarmak için akla gelebilecek her yolu denediler ancak çabaları sonuçsuz kaldı. George'un merdiveni yoktu ve kamyonlarından hiçbiri çalışmadı. İtfaiye Sodder'in evinden sadece 3 km uzakta olmasına rağmen sabah 8'e kadar yardım gelmedi.

Polis müfettişi, yangının nedeninin hatalı kablolama olduğunu söyledi. George ve Jennie, elektrikle ilgili daha önce herhangi bir sorun olmadığı için bunun nasıl mümkün olduğunu bilmek istediler. Ayrıca küllerin arasında neden hiç kalıntı olmadığını da öğrenmek istediler. Şef Morris, yangının cesetleri yaktığını söyledi ancak bir krematoryum işçisi, Jennie'ye cesetler iki saat boyunca 2.000 derecede yakıldıktan sonra bile kemiklerin kaldığını söyledi. Sodderların evinin yanması sadece 45 dakika sürdü.

1949'da yapılan bir takip araştırması, yangın hasarına maruz kalmadığı belirlenen insan omurlarının küçük bir bölümünü ortaya çıkardı. Davayla ilgili başka tuhaflıklar da vardı. Yangından önceki aylarda bir sigorta satıcısı, George'a öfkeyle evinin dumana döneceğini ve Mussolini'ye yönelik eleştirisinin bedeli olarak çocuklarının yok edileceğini söyledi. Bazı yerel halk, yangının olduğu esnada yangını izleyerek geçen bir araba görüldüğünü söyledi.